mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

АЗОТ МТБ предизвик 2015

Изминатиов викенд (06-07 јуни 2015 год.) се одржа првиот off road настан во овој регион под името .Настанот беше организиран од ЗГ Велес Бајкинг.Иако за прв пат,масовното учество покажа дека организацијата на оваков настан е полн погодок за овој регион.Околу 200 учесници беа уредно пријавени и регистрирани,иако неофицијално бројката беше далеку поголема-негде околу 300.Најголем број на учесници беа од скоро сите градови на Македонија,но за наша среќа имаше учесници и од Украина, Израел и Латвија
Првиот ден имаше забава во школскиот двор на ОУ Петар Поп Арсов со настап на ЖКУД Владо Тасевски –Скопје (пионери), настап на два рок бенда SAIGON-Скопје и EPIDEMY-Неготино, OLD SCHOOL DJ-Прилеп и заедничко следење на финалето на лигата на шампиони на голем видео бим.
Вториот ден беше предвиден за возење на патеките.Тргнувањето беше закажано пред Римскиот мост во селото во 09:30 за големиот маратон (52 км), а средниот маратон (33км) и лежерната патека започнаа во 10:00.Учесниците покрај возењето ги посетија селата Црешнево,Капиново,Нежилово, паузираа на пл.дом Чеплес со чај,во с.Папрадиште, за да преку “Прилепсиот пат“ прстигнат во кампот во Богомила.Настанот заврши со заеднички ручек-вкусно гравче.. Учесниците си отидоа преполни со позитивни критики и импресии за убавата природа која ни ја нуди овој регион ,но и пофалници за перфектно маркираната патека од страна на ЗГ ВЕЛЕС БАЈКИНГ и големиот броја на луѓе ангажирани за безбедноста на велосипедистите
Со ова се надеваме дека го прикажавме регионот во вистинско светло и дека наскоро ќе очекуваме се повеќе и повеќе велосипедисти ,планинари кои ке го промовираат регионот..Догодина помасовно и побројни…се гледаме на АЗОТ 2016!!!

Check Also

Подготовки за АЗОТ мтб предизвик 2020- прва обиколка на терен на членовите на Велес Бајкинг

Припремите за 6-от по ред outdoor festival „АЗОТ мтб предизвик 2020“ започнаа со испитување за …