mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Анита Величковска успешно го заврши yчеството на UCI WorldGrand Fondo во Полска

   Нашата Македонска велосипедска преставничка Анита Величковска успешно го заврши yчеството на UCI WorldGrand Fondo во Познан, Полска.

    

   Држејки се меѓу лидерите во главната група 80% од трката беше во првите 10, но на вториот дел од патеката, на 135 км и се случила незгода. Поради оваа незгода Анита го остварува својот пласман на 30 то место од вкупно 300 жени. Ова е огромен успех за женскиот велосипедизам и воопшто за велосипедизмот во Македонија. Според пишувањето по социјалните мрежи, на многу малку услови, самофинансирање и многу работа и труд само срце лавовско го може ова.

   Претходно, Анита учествуваше на Grand fondo vo Љубљана., Словенија каде заврши на одлично 5 место и ја обезбеди нормата за учество на светскиот куп во Полска!

   И го честитаме овој голем успех на Анита Величковска и и посакуваме во иднина многу поголеми успеси на меѓународен план.

    

Check Also

Зошто велосипедот е добро превозно средство за пристојно растојание?

Возењето велосипед во близина помала од 2 метри од друг велосипедист отсекогаш претставувало опасност. Сега, …