mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Absa Cape Epic 2018

30-на дена не делат од 15-от по ред ABSA CAPE EPIC 2018, Mountain Bike трка која се одржува во Western Cape, South Africa.

2009 Absa Cape Epic
2009 Absa Cape Epic

Седум етапи и воведниот пролог со вкупна должина од 658km со 13 530m елевација е годинешната програма која е вистинско уживање за љубителите на овој спорт. Настанот привлекува елитни професионални планински велосипедисти од целиот свет, кои се натпреваруваат во парови во пет категории (Men, Women, Mixed, Masters и Grand Masters). Категоријата Masters е карактеристична по тоа што двајцата учесници мораат да  бидат на возраст повеќе од 40 години, односно постари од 31 декември од дотичната година, а Grand Masters е категорија каде двајцата возачи мора да бидат на возраст повеќе од 40 години, односно постари од 31 декември од дотичната година.

Како и во големите трки во друмскиот велосипедизам и овде постојат бои на дресовите:

  • Мажи – Жолта маичка;
  • Жени -Порокалова маичка;
  • Мешани – Зелена маичка;
  • Мешани (Masters) – сина маичка;
  • Grand Masters – Пурпурна маичка.

За да им се мери времето на секоја етапа двајцата учесници мора да  влезат во целта во временско растојание помалку од 2 минути или да се соочат со временска казна од 1 час. Интересно е тоа што @Absa Cape Epic 2018 е отворена и за аматери планински велосипедисти.

Стартот на овој настан е со пролог трката на 18 март, недела, во Универзитетот во Кејп Таун, Јужна Африка а последната етапа ќе биде со седмата етапа на 25 март

Ова накратко се неколку интересни податоци на оваа возбудлива трка. Со самиот старт ние ке ги следиме сите етапи и подетално ке пишуваме за нив.

2018 Absa Cape Epic   Велес Бајкинг  bikingveles

Check Also

Македонецот Игор Талевски ја извози Trans Am Bike трката од 6920км

Македонецот Игор Талевски ја заврши само-поддржаната трка со велосипед низ САД, ТрансАм по „Транс Америка …