mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ во Велес на 05 април

Планинскиот Филмски Фестивал „Ехо“ кој изминативе два месеци  се дружи со вљубениците во планините и планинските спортови во неколку градови во Македонија продолжува и во Велес. На 05  април ( вторник ) со почеток во 18:00 часот фестивалот ке  има промоција  во Народниот Театар ЈХК Џинот. На програмата се очекува да се најдат двата Македонски документарни филмови „Слобода на две тркала“ на  Слободан Трајковски и Игор Д. Јовановски во должина од 18 минути и „Првата Македонска Трансверзала“ од Горан Вучиќ/Кирил Шентевски во траење од 38 минути. Од странска продукција организаторот сеуште  ги нема објавени филмовите кои би се прикажувале пред Велешката јавност.

sloboda na dve trkala

Инаку Фестивалот ја имаше својата промоција на 02 ноември минатата година во Скопје во кината Милениум и Фросина.Пред преполните кино сали во текот на 4 дена беа прикажани преку 15 филмови, документарци од жанрот на Алпинизмот, планинарењето и Планинскиот велосипедизам.Со оглед на големата заинтересираност во досегашните гостувања низ градовите во Македонија, очекуваме и во Велес салата на театарот да биде преполна.

Линк до официјалната програма од минатогодишниот фестивал:

http://www.ehofilmfest.mk/mk/programa

Линк од трејлерот од Македонскиот документарц Прва Македонска Трансферзала:

https://vimeo.com/142924643

Check Also

Во Дојран се одржа првиот МКД триатлон за 2021 година

Изминатиот викенд во Дојрна се одржа првиот Триатлон за 2021 година во Македонија. Учество земаа …