mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video

Се одржа 8-ма Рекреативна велосипедска тура „Велес mtb tour 2021“

По 8-ми пат се одржа 8-ма Рекреативна велосипедска тура „Велес mtb tour 2021“ која изминатите седум години беше препознатлива под името велосипедска тура „Питијада“. Велосипедистите возеа покрај топилница но и на дрвен висечки мост на реката Вардар.

Изминатиов викенд во Велес,поточно во винарија Шато Сопот, Согласно Протоколите за организација на настани на отворено преку 150 учесници од сите градови во Македонија беа учесници на 8-мата по ред рекреативна велосипедска тура „Велес mtb tour 2021“. Најголемиот дел на учесниците дојдоа организирано преку нивните велосипедски здруженија во Македонија или индивидуално во сопствена организација.

Како гости на настанот беше членови на Словачката Амбасада заедно со амбасадорот н.е. Хенрик Маркуш кој е голем љубител на велосипедизмот а воедно е и почесен член на Велес Бајкинг.

Рекреативна велосипедска тура „Велес mtb tour 2021“ оваа година во својата програма ја понуди патеката со должина од 30.56 km и елевација од 600 m, а се возеше на релација Винарија Шато Сопот – с.Сопот- манастир Св. Петка- с. Белештевица – с.Раштани – Топилница – с.Башино – Винарија Шато Сопот. Учесниците се запознаа со сите културно-историско објекти во Велешко како и неколку населени места ни кои поминува оваа патека.

Една од неколкуте интересни атракции на патеката беше поминувањето покрај некогашниот гигант Топилница која сега веќе е симбол на едно време во Велес, а секако најголемата радост и авантура велосипедистите ја имаа при поминувањето со точак на „дрвениот висечки мост“ на реката Вардар.

Патеката беше во категорија средно-лесна категорија а самиот настан има акцент на промоција на винарија Шато Сопот, промоција и дегустација на Велешка Пита Пастрмајлија ( која никако не оди без чаша квалитетно вино)

По реакција на сите учесници, предвидената патека и целокупната организација беше беспрекорна од самиот почеток па се до крајот на настанот.

Рекреативната велосипедска тура беше во организација на здружението на граѓани,љубители на планински велосипедизам ВЕЛЕС БАЈКИНГ од Велес, а оваа година настанот се организираше заедно со винарија Шато Сопот кој се покажа како перфектен домаќин и ги доби највисоки оценки како за организација така и за квалитетното вино кое им го понуди на сите учесници.

Check Also

Understanding How to cool a video card without a cooler – PTO Engineer

How To Upgrade Windows 7 to Windows 10 for Free Even in 2022 For uninstalling …