mallika singh sex letmejerk.fun all indian aunties sex videos
sexygirlsvideos hdporn.tech luxure porn tv
hush pass.com redwap.website indian porno
indian first night porn videos 4tube.space panjbi sex com
hindiliks4u tubeskanks.com auntysexy
mallu hot aunty images anysex.website hd dehati video
badmsti porngo.space telugu porno
xveeios netporn.online nude boobs xxx
ipornt turkishhdporn.pro sex in karnataka
kamaveri tamil indiansexmovies.mobi assam sax
antarwsna porneff.com sexiest bollywood
indian xnxx videos joxnxx.com watch8x
xnxx english camsearch.pro bhabhi ka bf
porn hd hindi indiapornvids.pro nivetha pethuraj xxx
kannada village sex videos tubesafari.pro hindi sexy porno video
Последни вести

АЗОТ 2021 мтб Предизвик по 7-ми пат

И во КОВИД-19 услови немаше пречка да се соберат околу 300 учесници, велосипедисти, планинари, љубители на природата..

Дводневната програма која организаторите ја понудија беше изменета поради оправдани технички причини, но беа дополнети нови интересни активности.

Првиот ден беше предвиден за лесна тура до манастирот Св.Рождество Пресвета Богородица“ во близина на село Согле. 30-на велосипедисти имаа можност да се воодужебуват на нашето културно историско богатство. Препорака за сите љубители на црковните посети да се посети овој манастир.

Вториот дел од денот беше посветен за обука за прва помош за сите учесници која беше одлично прифатена, а вечерната АГРИА grill night беше дополнително изненадување за сите. Преквечернината беа прикажувани документарни филмови за Богомилите и Богомилското движење во светот кое ги има своите почетоци точно од овој крај.

Главниот ден се возеа ЧЕТИРИ мтб патеки, нешто што се случува за прв пат во Македонија. Сите 4 патеки водеа кон планинарскиот дом ЧЕПЛЕС каде љубезните домаќини и волонтерите на ВЕЛЕС БАЈКИНГ ги понудија со топол чај. Дополнително 30-на планинари ги посетија изворите на реката Бабуна. Планинарската патека беше во должина од 16,3 км

Главна атракција на целиот настан беше новиот сегмент во вториот дел на патеката со должина од 2,4 км каде по адреналински спуст во густа дабова шума искусните имаа можност да си иг проверат своите возачки способности, а оние останатите уживаа во недопрената природа.

По завршувањето на сите активности во кампот на настанот имаше организиран ручек – согласно протоколите на комисијата за Здравство (пакувана и затворена храна). Секако за дополнителна забава, организаторите поделија 30-на скромни награди и благодарници на сите учесници и помагатели на овој настан.

Check Also

АЗОТ МТБ Предизвик